צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

הקטנת חזה

הקטנת חזה

שדיים גדולים ונפולים הם תופעה שכיחה אשר גורמת להרבה אי נוחות והפרעות תפקודיות לנשים שסובלות מהם. כאבי גב, עקמת, גירוי עור ופטרת מתחת לשד הם חלק מהתלונות של נשים אלו.

 

לא פחות חשוב מהבעיות הרפואיות הן הבעיות הפסיכולוגיות והפגיעה בדימוי העצמי שתופעה זו גורמת. לא מעט נשים שסובלות מחזה גדול ונפול נמנעות מללבוש בגדים מסוימים, בגדי ים או מלחשוף את גופם בחופשיות ברגעים אינטימיים.

 

בכדי לפטור את כל הבעיות הללו מבצעים ניתוח להקטנת חזה, אשר מקטין את נפח השד בעזרת כריתת חלקים שכוללים עור, שומן ורקמת שד עודפים. כתוצאה מהניתוח יוותרו צלקות סביב העטרה ומתחתיה.
גודל השד יותאם למידות האישה ורצונה, בהתאם להמלצת הרופא.

 

הקטנת שדיים מתבצע אצל נשים בוגרות שסיימו את התפתחותם המינית, ומסוגלות להבין את המשמעות של הניתוח. במקרים יוצאי דופן יבוצע הניתוח בנשים מתחת לגיל 18.

 

ביום הניתוח המנותחת תפגוש את ד"ר הראל טרם הניתוח. ד"ר הראל יסביר שוב את פרטי הניתוח ולאחר מיכן יתחיל בסימון השד לפי הטכניקה שנבחרה קודם. הסימון נעשה מאחר ובמהלך הניתוח המנותחת שוכבת על גבה והשדיים נופלים הצידה דבר שמקשה על התמצאות המנתח. היות והסימון נעשה בעמידה או ישיבה, ניתן במהלך הניתוח לבצע את כל שלביו לפי הסימון הנכון שנעשה טרם כניסתה של המנותחת לחדר ניתוח. באותו מעמד מחליטים סופית על הגודל הרצוי.

 

במהלך הניתוח המנתח כורת את הרקמות שסומנו לפניו. בהמשך סוגר את הפצעים תוך כדי שהשד הולך ועולה. ישנן מספר טכניקות ניתוחיות אשר קובעות את טיב ומיקום הצלקות.

 

בשדיים גדולים מאוד יתבצע ניתוח המכונה "מבוסס על מתלה תחתון". ניתוח זה מותיר צלקות סביב העטרה, בינה לבין הקפל התת שדי ובקפל עצמו בצורה שמדמה עוגן או T הפוך. ניתוח זה היה נפוץ מאוד בעבר כאשר רב הניתוחים היו מתבצעים לפי השיטה הזו.

 

בשדיים בינוניים ניתן לחסוך בצלקת לאורך כל הקפל התת שדי ולהסתפק במחציתה בלבד או אפילו לוותר עליה כליל. במקרה כזה תוותר צלקת סביב העטרה ומהעטרה עד לקפל התת שדי.

 

רב המנותחות נשארות ללילה בבית חולים ומשתחררות למחרת. ההחלמה הפעילה נמשכת כשבוע ומאופיינת בכאבים סבירים וסבילים. נטילת משככי כאבים כאופטלגין או אקמול יספיקו לתקופה הזו. אחרי יומיים מסירים את החבישות ומתקלחים בפעם הראשונה. בהמשך לובשים חזיית ספורט ללא ברזלים למשך 3 חודשים. צוות המרפאה תדריך אותך על סוג החבישה שמומלץ לרכוש טרם הניתוח.

 

בכל ניתוח יכולים לקרות סיבוכים ולמרות ששכיחותם היא לא משמעותית על כל מנותחת מוטלת החובה לדעת ולהכיר אותם היטב. למספר סיבוכים כגון פעירת התפרים ונמק של חלקים מהעור או הפטמה יש קשר ישיר לעישון. לכן מומלץ להפסיק לעשן חודש לפני ואחרי הניתוח. סיבוכים נוספים הם: זיהום, דימום, אובדן תחושה בפטמות, צלקות בולטות, העדר יכולת להיניק, אסימטריה בין השדיים ואו במיקום הפטמות ועוד.
עבור לתוכן העמוד

ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר