צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

הרמת חזה

הרמת חזה

 

הרמת חזה הוא ניתוח שמתבצע במטרה להרים שדיים שמוטים. בדרך כלל מצב זה נגרם במרוצת השנים הן בשל תהליך הזדקנות העור, והן בגלל השינויים שנגרמים במהלך תקופת ההיריון. אפקט כוח המשיכה גורם לעור השדיים להימתח ועל ידי כך להגדיל את מידות המעטפת של השד, קרי העור. מאחר ותוכן השד נשאר קבוע התוצאה של התהליך הזה היא נפילה של השדיים ומראה מרוקן.

 

בניתוח להרמת חזה, מטפלים בבעיה של חוסר איזון בין גודל המעטפת לכמות התוכן, על ידי הקטנת המעטפת בעזרת כריתה של החלקים העודפים שלה. פעולה זו יביא לא רק לצמצום כמות העור בשד אלה גם העלה של מיקום הפטמות.

 

ישנם מקרים בהם האישה תנצל את ההזדמנות לא רק להרמת השדיים אלה גם להוספת נפח על ידי הכנסה של שתלי סיליקון. ניתוח זה אשר נקרא הרמה והגדלת חזה, מתמודד עם שני מצבים מנוגדים: מצד אחד הרצון להעלות את השדיים ומצד שני הכנסה של אמצעי בעל משקל נוסף לשד, אשר ימתח אותו מטה.

 

חשוב להבהיר שכמו ברוב הניתוחים הקוסמטיים של השד, גם בהרמה נוטרות צלקות. מיקום הצלקות יכול להשתנות בין אישה לאישה, אך לרוב הצלקות תמוקמנה סביב העטרה, בקו אנכי מהעטרה לקפל התת שדי ולסירוגין גם בקפל התת שדי. תהליך ההבשלה וטשטוש הצלקות עלול להמשך עד שנתיים שלוש, במהלכן יחול שינויי בצבע של הצלקת מאדום בולט לוורדרד.

 

הניתוח ימשך בסביבות השעתיים וחצי ויתבצע בהרדמה כללית. ברוב המקרים ניתן להשתחרר הביתה ביום הניתוח עצמו אך יכולים לצוץ סיבות שבגללן הרמת חזה תצטרכי להישאר במהלך הלילה בבית חולים.

  

ההחלמה של הניתוח נמשכת כארבעה חמישה ימים שבהם תתפקדי רגיל מלבד טיפול מקומי בפצעי הניתוח.

כעבור שבוע ניתן לחזור לעבודה אך יהיה עליך להימנע מהפעלה מאומצת של הידיים. פעילות פיזית או ספורטיבית מאושרת אחרי כשלושה שבועות מהניתוח. מומלץ להימנע מאישון סביב הניתוח.

 

הסיבוכים של הרמת חזה הם: דימום, זיהום, סרומה (הצטברות נוזלית מתחת לעור), הפרעה בריפוי הפצעים ופעירת התפרים, צלקות בולטות ורחבות, פגיעה בתחושת הפטמות, אסימטרית השדיים ועוד.

 

עבור לתוכן העמוד

ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר