צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

סוגי שתלים בהגדלה

 

הצורה של השתל

 

סוגי השתלים מתחלקים לשתיים: עגולים ואנטומיים.

השתלים האנטומיים הם בעלי צורה אגסית האמורה לחקות את הצורה הטבעית של השד. על רקע העובדה הזו השתלים הללו חייבים להיות במנח קבוע ולא להסתובב או לזוז כלל פן תתעוות צורת השדיים. להבדיל מהם, השתלים העגולים לא חייבים להיות "מקובעים" וניתנים להסתובבות כאשר תכונה זו לא ישפיע כלל על הצורה והמראה של השדיים.

 

השתלים העגולים מהווים היום הרוב המכריע של ההגדלות בישראל. יש לזכור שהשתלים הם אמצעי בלבד להשגת התוצאה הסופית. עבודת המנתח ויכולתו הטכנית יקבעו את טבעיות התוצאה ולא סוג זה או אחר של שתל.

 

מאחר וסיבוב של שתל אנטומי שכיח מאוד והשינוי הלא אסטטי שנגרם לשדיים הוא בלתי קביל, משתמש ד"ר הראל אך ורק בשתלים עגולים שמבטיחים תוצאה מצוינת ועמידות לאורך הזמן.

 

 

 

המבנה של השתל

 

רוחב וגובה:


השתל יכול להיות נמוך ורחב או לחילופין גבוה וצר. מה שקובע בסופו של דבר את צורת השתל זה מה שהמנתחים קוראים "פרופיל". ככל שהגובה של השתל עולה יותר הפרופיל יהיה יותר גבוה ולהפך. נשים בעלות בית חזה רחב מרווח יתאימו יותר לשתלים עם פרופיל נמוך. נשים רזות ובעלות בית חזה לא רחב יתאימו לשתלים עם פרופיל גבוה ועל ידי כך תימנע גלישת הגבולות של השתל הצידה.

 

סמיכות השתל:


כל שתלי הסיליקון בנויים ממעטפת חיצונית עשוית סיליקון קשיח. התוכן של השתל יכול להיות ג'ל סיליקון או מים פיזיולוגים (מי מלח).

 

מידת הסמיכות של ג'ל הסיליקון נקראת "קוהסיביות". ככל שהשתל קוהסיבי יותר כך הוא יורגש יותר קשה במגע. חשיבות הקוהסיביות נעוצה בין היתר בעובדה שבמקרה של קרע של המעטפת הג'ל לא נשפך החוצה.

 

מהסיבה הזו משתמש ד"ר הראל בשתלים עם קוהסיביות בינונית שמקנה בטיחות אך גם מגע נעים וטבעי.

השימוש בשתלים מלאים במי מלח היה נפוץ בעבר כאשר לא היה ברור האם יש קשר בין סיליקון למחלות כלליות בגוף. אחרי שלפני כ4 שנים המנהל הפדראלית למזון ותרופות של ארה"ב (
FDA) אישר סופית את השימוש בשתלי סיליקון בשל העדר ראיות על נזקים עתידיים מהשתלים הללו, ירד משמעותית השימוש בשתלי מימלח. 

 

במדינת ישראל מרבית המנתחים משתמשם בשתלים עם ג'ל סיליקון מאחר והתוצאה האסטטית והמגע שמתקבל הם באיכות גבוה יותר מהשתלים עם מי מלח.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
.

עבור לתוכן העמוד

ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר