מיקום השתלים בהגדלה

הבסיס הטכני לניתוח הגדלת חזה הוא יצירת כיס בתוך השד בו יוכנס השתל. פיתוח כיס זה יכול להיות מעל שריר החזה (בלועזית Pectoralis Major ) או מתחתיו. ההחלטה לגבי מיקום השתל היא רפואית גרידה ולמנתח מספר כלים שיעזרו לו לקבוע מה הוא המיקום המועדף לכל מנותחת.
 

בנשים המציגות תמונה של שדיים קטנים, עם מעט רקמת שד ושומן ועם מיקום הפטמות בגדר הנורמה, יעדיף המנתח את המנח התת שרירי. מנח זה מספק כיסוי וריפוד אופטימאלי לנוכחות של השתל מאחר שבנוסף לכיסוי שמהווים העור, השומן ורקמת השד, מתווסף עוד רובד של רקמה שרירית. בגישה זו השתל עצמו לא יורגש וימנעו מספר סיבוכים שמופיעים לעיתים אצל נשים עם רקמת שד ושומן מועטות כגון אי סדירות פני השתל המכונה גלים או קפלים.

 

בספרות הרפואית ישנן עדויות רבות שהכנסת השתל במנח תת שרירי יהווה גורם בהפחתת הסיכוי להיווצרות של התקשות קופסתית של השד ((Capsular Contracture.

מצד שני אצל נשים בעלות רקמת שד ושומן בכמות טובה יחסית, יעדיף המנתח למקם את השתל במנח מעל השריר. כאן הכמות הקיימת של רקמות רכות יספיק בכדי לטשטש את הנוכחות של השתל וכתוצאה מכך הוא לא יורגש כלל. ההחלמה בגישה הזו היא קלה ומהירה יותר.

 

במספר מקרים המנתח יחליט סופית על מיקום השתל במהלך הניתוח על פי הנתונים האנטומים שיתגלו בפניו וזה כולל גם שינוי ההחלטה שעליה דובר עם המנותחת טרם הניתוח. דבר אחד צריך להיות ברור: ההחלטה היא של הרופא בלבד על פי הניסיון והבדיקה שלו. סוג זה של החלטה לא ניתנת לבחירה על ידי המנותחת.

  מיקום השתלים בהגדלה מתחת ומעל השריר
מתחת לשריר מעלהשריר
צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

לפני ואחרי

הגדלת חזה
דלג על הגדלת חזה
עבור לתוכן העמוד

ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר