1
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  סיבוכים

  סיבוכים
      
  ביצוע ניתוח מביא בחובו אפשרות של סיבוכים. סיבוכים אלו יכולים להיות זיהום, דימום , פתיחה של שולי הפצע ובעיות הנוגעות בהצטלקות לא תקינה של הפצעים. בהמשך נדון בהרחבה על סיבוכי הגדלות חזה בפרט.

  סיבוכים ייחודיים להגדלת שדיים:

  1.  דימום סביב השתל: מצב בו לאחר סיום הניתוח מתפתח דימום פעיל שמתבטה בנפיחות הולכת וגוברת בשד. מצב זה מחייב ניתוח חוזר בו יעצר הדימום וינוקז החוצה כל הדם שהצטבר. לרוב דימום קורה בשעות הראשונות אחרי הניתוח אך במקרים נדירים דימום כזה יכול לקרות שבועות אחרי הניתוח. 
    
  2. הפרעות בתחושה של הפטמות: הפרעה קבועה ולצמיתות של תחושת הפטמות היא נידרה. שכיח לראות הפרעות תחושה זמניות שהולכות וחולפות במרוצת הזמן. יכול להיות גם ירידה בתחושה של אזורים אחרים בשד.
    
     
  3.  הפרעות בריפוי הפצעים: הכוונה לכל הפרעה שיעכב את הסגירה של פצעי הניתוח ויצירה של צלקת קבועה. המצב הכי שכיח הוא פתיחה קטנה של שוליי הפצע שנסגר לבד בלי צורך בטיפול כירורגי. המצב הקיצוני ביותר הוא פעירה של כל הפצע וחשיפה של השתל. במצב כזה יכול הרופא להחליט על הוצאת השתל, סגירת הפצע למשך 4-6 חודשים ורק לאחר מי כן להחזיר שתל לשד.
   
  4. זיהום: קורה לעיתים רחוקות מאוד ומטופל באנטיביוטיקה. לפעמים זה יחייב הוצאת השתל
   
  5. דלף סיליקון: סיבוך נדיר היום בזכות ההשתכללות והתקדמות בכל תהליך היצור של השתלים. האבחנה נעשת על ידי אולטרסאונד, ממוגרפיה או MRI.
   
  6.  התקשות או התכווצות קופסתית: הווצרות של מעטפת סביב השתל הוא מצב תקין. לעיתים רחוקות מאוד מעטפת זו יכולה להתעבות ולגרום להתקשות שיורגש במגע השד או יגרום לעיוות חיצוני. הטיפול יהיה ניתוח חוזר וכריתת הקופסית הזאת. אין ערובה שמב זה לא יחזור שוב אחרי הניתוח.
     
  7.  קפלים וגלים נראים ומורגשים:  קורה אצל נשים רזות ובעלות עור שדיים דק במיוחד. אחד הדרכים למנוע זאת היא להניח את השתלים מתחת לשריר   
   
  8.  צניחת השדיים: תהליך טבעי שיחמיר ככל שיוכנסו שתלים גדולים יותר. הפטרון לפעמים יהיה הרמת החזה.
   
  9.  ירידה באיכות ממוגרפיה: – לא מדובר על ירידה בגילוי מוקדם של סרטן השד. בנשים עם שתלי סיליקון הבדיקה תצטרך להיות מדוקדקת יותר. עדיף שרנטגנולוג וותיק יבצע אותה.      
  עבור לתוכן העמוד

  ניווט מהיר: ניתוח אף | ניתוח אף רפואי | תמונות לפני ואחריהגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה | מתיחת בטן 
  ניתוח עפעפיים | הקטנת חזה לגבר